Bi-2 koncerts Sapņu fabrikā

Posted by Oskars Kupše in Concerts | 3 Comments

20

Nov

2010

bi-2-sapnu-fabrika-2-of-4Lai arī sākotnēji doma par “Bi-2” koncerta rīkošana tieši 18. novembra vakarā un vēl tik ātri pēc tradicionālā svētku salūta, uz kurieni saskrien visi kustēties spējīgie galvaspilsētas iemītnieki, šķita visai absurda un radīja bažas par koncerta apmeklētību. Tomēr, jau kādu pusstundu pirms koncerta sākuma plkst. 22:00 “Sapņu fabrikas” zāle bija gandrīz pilna un cilvēki turpināja nākt un drūzmēties pie garderobes.

Jāatzīst, ka tauta ieradās jau labi iesilusi un gatava labi pavadīt vakaru. Kā nu ne – “Bi-2” koncerts tomēr ir diezgan labs saldais ēdiens arī Latvijas valsts svētkos. Pat neskatoties uz to, ka grupa Latvijā mēdz viesoties diezgan bieži. Protams, publikā ir manāms diezgan izteikts krievvalodīgās publikas pārsvars, bet tas nu šoreiz piederas pie lietas.

Gods, kam gods, viss norit pēc grafika un jau īsi pirms 22:00 uz skatuves iznāk “Bi-2” ģitārists Andrejs Zvonoks un Boriss Ļifšics, kas šoreiz divatā pārstāv savu muzikālo projektu “Zvonok Hip-Rock” kā “Bi-2” iesildītāji. Rīgas koncertā projekta sastāvs gan ir nepilns, jo nav nedz sintezatora pavēlnieka Antona Minca, nedz arī basģitārista Maksima Lakmusa. Tomēr tas nebūt nemazina priekšnesuma spraigumu un dinamiku. Andreja iespaidīgie ģitāras rifi lieliski saskan ar Borisa visu ķermeni iekustinošo spēcīgo bungu ritmu. Priekšnesums gan ir tīri instrumentāls, bet pat bez vārdiem lieliski pavelk publiku, it īpaši, ja pa skatuves priekšu izteiksmīgā ritmā šūpojas Andrejs, no kura strāvo fantastiski pozitīva enerģija – viņš nepārtraukti uztur kontaktu ar aizrautīgu smaidu sejā.

Pēc iesildītāju performances publikai tik atliek pāris reizes ritmiski izsaukt Ļevas vārdu, kad “Bi-2” parādās uz skatuves un sāk savu priekšnesumu. Pirmo dziesmu iesāk Ļeva kopā ar ģitāristu Andreju un pamazām uz skatuves parādās un viņiem pievienojas arī pārējie grupas dalībnieki.

Izpildāmo dziesmu saraksts ir veiksmīgi samiksēts un jaunākās kompozīcijas mijas ar vecākiem un jau par klasiku kļuvušiem gabaliem kā “Revolucija”, “Moj rok n roll” un neiztrūkstošā dziesma par skumjo pulkvedi..

Zīmīgi, ka publika jau no otrās dziesmas vienbalsīgi dziedāja līdzi piedziedājumiem un tas viss kopā ar no visa “Bi-2” sastāva starojošo sirsnību radīja vienreizēji patīkamu koncerta atmosfēru.

Koncertu atmosfēru labi būtu papildinājis pieejamāks alus iegādes veids, jo izstāvēt rindu pie bāra tiešām bija īstens pārbaudījums. Tomēr tālredzīgākie apmeklētāji šo situāciju risināja diezgan vienkārši, neniekojoties ar alu, bet tā vietā bārmenim palūdzot liet pilnus kausus ar šņabi – tā teikt, lai pietiek visam koncertam. :)

Foto bedre gan šoreiz fantastiski maza un izslēdz praktiski jebkādas manevru iespējas – diemžēl nākas iztikt ar diezgan konstantu skata leņķi.

Te bildes no “Bi-2″ uzstāšanās:

Savukārt te daži kadri no “Zvonok Hip-rock” performances:

  1. 3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

Copyrights © 2013 by Oskars Kupše All rights reserved.