Therion simfonija Melnajā piektdienā

Posted by Oskars Kupše in Concerts | 1 Comment

2

Dec

2010
Therion simfonija Melnajā piektdienā

therionmp_l-15

Decembris ir iesācies diezgan skaļi – ar zviedru simfoniskā metāla grupas “Therion” koncertu, kas 1. decembra vakarā notika Rīgā, klubā “Melnā piektdiena”. Latvijā grupa viesojās sava jaunākā albuma “Sitra Ahra” popularizēšanas koncerttūres laikā.

Lai arī no grupas sākotnējā sastāva tajā ir palicis tikai viens no tās dibinātājiem, ģitārists Kristofers Johansons, nekādi nevar teikt, ka grupa būtu cietusi nelabojamus zaudējumus. Pēdējo gadu laikā tās sastāvs ir veiksmīgi papildinājies ar talantīgiem vokālistiem un mūziķiem, kas jaunā albuma ietvaros pierāda, ka spēj saglabāt “Therion” raksturīgo skanējumu.

Ierodoties “Melnajā piektdienā” jau ir manāms pirmais laba šova priekšvēstnesis – pārbūvētā skatuve un papildus instalācijas, pa kurām cītīgi rosās “Therion” skatuves tehniķi.

Therion” uz skatuves kāpj gaismu šova un pacilājošas mūzikas pavadībā, un jāsaka, ka tas lieliski iederas kopējā atmosfērā. Jau no pirmo dziesmu akordiem grupas aktīvais sastāvs aizrauj publiku un pie trešās dziesmas pūlis pamatīgi šūpojas un dzied līdzi.

Jāatzīst, ka “Therion” prot parūpēties par krāšņu šovu – gan ar skatuves tērpiem, gan gaismu spēlēm un aktīvo darbību uz skatuves, tādējādi lieliski komunicējot ar publiku.

Skanējums arī ir iespaidīgs un liek skudriņām skriet pār kauliem – grupas ritmiskās ģitāru partijas kopā ar četru vokālistu sniegumu nespēj atstāt vienaldzīgu un rada masīvu un daudzveidīgi piesātinātu skaņu kompozīciju.

Patīkami redzēt, ka klubs bija gandrīz pilns, tomēr jāatzīst, ka vēl kādi 100 cilvēki varētu iespiesties. “Therion” noteikti ir grupa, kuras koncertu rekomendēju apmeklēt arī nākamreiz, kad tā nolems viesoties Latvijā un iesaku to darīt ikvienam, jo grupas uzstāšanās nebūt neasociējas ar “metālistu” smagajiem pasākumiem, tā drīzāk ir kā neliela rokopera.

  1. 1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

Copyrights © 2013 by Oskars Kupše All rights reserved.